Hakkında

Merhabalar…

Venus adıyla sizlere seslendiğim bu blogda, 1998 yılından bu yana içinde olduğum bilgisayar programlama ve web programlama üzerine kazandığım deneyimlerime yer vereceğim. Aslında ilk kodlamalarımı Batch dosyalarının düzenlenmesi, sonrasında Quick Basic (MS DOS Programlama) üzerine yapmış biri olarak yer yer ara vermekle birlikte html, css, asp, c-sharp, xml, php ve yeni başladığım flash, sizlerle öncelikli olarak deneyimlerimi paylaşacağım konular.

Bu site, bir programlama dili öğrenme klavuzu değil, daha çok bir dil konusunda zaten bilgisi olup takıldığı yerlerde meraklılarına yardımcı olacak bir rehberdir. Yer verdiğim konular her zaman için bilgi sahibi olduğum ve iyi anlatabileceğimi düşündüğüm diller ve bölümleri üzerine olacaktır. Ajax nedir? Bunu bilmiyorsam burada paylaşmak yarardan çok zarar getirecektir. İşte bu nedenle konular daha çok yardımcı niteliktedir.

Sitenin geçmişine değinecek olursam, öncelikle Q-Basic Türkiye ismiyle muratelic.sitemynet.com alanında yayınlandı. Burada aynı zamanda ingilizce versiyonu da çıkan site, quick basic oyunlarını dağıtan bir site olmaktan öteye gidemedi. Yer yer Visual Basic, HTML gibi konularda Türkçe kaynak görevini gördü. O zamanlar kullandığı isim Programlama Türkiye idi. Fakat bu son güncellemeyle ismi Venus Programlama olarak değişti ve 10. yılında yepyeni bir sistemle (WordPress) sizlerin karşısında.

Umuyorum ki bu kaynak sizlere faydalı olacaktır. Saygılarımla…

Murat ELİÇALIŞKAN (Webmaster)

Hakkında” hakkında 3 yorum

  1. Aynı şekilde! javascript derslerinizi bekliyorum. html ve css derslerinizden çok şey öğrendim gerçekten. javascript’te de bizlere yardımcı olmanızı çok isteriz =)

  2. Enes ve Selin’e katılıyorum: HTML ve CSS dersleri isimli siteleriniz kısa, öz haliyle, dağınık bilgilerimi kısa sürede toparlamama çok yardımcı oldu. Bu kaynaklardan zaman zaman geri dönüp referans kaynak olarak tekrar yararlanabileceğimi de düşünüyorum. Aynı “format”taki Javascript Dersleri de çok yararlı olacaktır. Selamlar, teşekkürler, iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir